KATALOG STRON PROMUJE STRONY OD 2006 ROKU      PR 4       PA 44      CF 37      TF 28

Specjalista Ginekolog w Katowicach.

Specjalista Ginekolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem kobiecych schorzeń w zakresie układu rozrodczego, zewnętrznych narządów płciowych i wszystkich problemów z tym związanych. Poza wiedzą specjalistyczną stricto z zakresu ginekologii taki lekarz koniecznie musi posiadać także wiedzę ogólnolekarską. Kobieta jest szczególnym pacjentem, dodatkowo problemy medyczne tyczą się sfery intymnej, czyli najczęściej niewygodnej w rozmowie, wstydliwej.
Całość wymaga szczególnej troski i zaangażowania. Kobieta jako pacjent bezwzględnie musi odczuwać zaufanie względem swojego lekarza, tak aby leczenie przebiegała jak najbardziej sprawnie i najmniej nieprzyjemnie dla pacjentki. Lekarz Ginekolog we wstępnej rozmowie zbiera tzw. wywiad lekarski. Z tej treści wynikną dalsze decyzje lekarskie, jednak w 99% przypadków następnie lekarz będzie badać fizykalnie. W tym zakresie badanie tyczy się intymnej części ciała, więc wymaga to szczególnej troski i szacunku dla kobiety. Badanie fizykalne obejmuje także badanie narządu rodnego palpacyjnie przezpochwowo.
W dalszym etapie może zostać podjęta decyzja przez lekarza ginekologa o kolejnych krokach, czyli badaniach dodatkowych. Najczęściej jest to USG układu rodnego, podstawowe badania laboratoryjne, badanie ogólne moczu, badania hormonalne. Czasami zdarza się zlecenie TK jamy brzusznej z miednicą, rezonansu magnetycznego, innych badan dodatkowych.
W Katowicach polecamy dr n. med. Agnieszkę Ledniowską, lekarza z dużym doświadczeniem. Pani Agnieszka Ledniowska jako lekarz ma szczególne doświadczenie w kontakcie z kobietami, gdyż dodatkowo od wielu lat wykonuje zabiegi z zakresu estetyki, wiadomo, że osoby, które z tego typu usług korzystają to w 99% kobiety. Jako ginekolog Pani Agnieszka posiada dodatkowo doktorat z zakresu ginekologii. Doktorat nadaje tytuł doktora nauk medycznych, w tym szczególnym przypadku, w zakresie rozwoju wiedzy ginekologicznej. Tytuł uzyskany na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Łącząc wywiad wstępny, badania fizykalne, badania dodatkowe i wiedzę wraz z doświadczeniem lekarza uzyskamy efektywną pomoc medyczną, która powinna być ukierunkowana na niezaleczenie choroby tylko pełne wyleczenie, czyli skuteczne rozwiązanie problemu medycznego i jeżeli tylko jest taka możliwość, to aby wyleczona choroba nie nawróciła.
Pani Agnieszka przyjmuje w Katowicach, w centrum na ulicy Stawowej. Za nim ktoś zdecyduje się na wybór lekarza, warto rozważyć wybór pomiędzy 10 lekarzami, zwłaszcza że w centrum jest dużo ginekologów z ogromnym doświadczeniem.

Szczegóły strony https://estei.pl/ginekolog-gabinet-ginekologiczny.html: