KATALOG STRON PROMUJE STRONY OD 2006 ROKU      PR 4       PA 44      CF 37      TF 28

Szlaban parkingowy ANGA

Szlabany Parkingowe to główny dział firmy ANGA. Jesteśmy certyfikowanym partnerem BFT. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie planowania inwestycji związanej z zakupem i montażem szlabanu automatycznego. Przed wyborem rozmiaru należy zbadać jaki przejazd ma nam zamknąć dany szlaban. Pamiętajmy także o tym, że do ramion 5 m i powyżej producenci zalecają stosowanie podpory stałej lub ruchomej, czyli unoszonej z ramieniem.

Czym jest szlaban parkingowy i jak wybrać najlepszy. Szlabany parkingowe to elektromechaniczne bariery przeznaczone do intensywnej pracy na strzeżonych i niestrzeżonych parkingach. Szlabany parkingowe mogą być stosowane zarówno w obiektach publicznych, jak i przemysłowych (zakłady pracy). Nasze szlabany parkingowe wyposażone są w zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe, dzięki temu w razie kontaktu z przeszkodą podczas zamykania, ramię szlabanu podniesie się automatycznie.

Do czego służy szlaban i jak go wybrać

Szlabany parkingowe to najlepsze rozwiązanie kontroli dostępu dla przejazdów często użytkowanych lub ograniczenia wjazdu pojazdów bez uprawnień. Szlabany elektromechaniczne są najczęściej stosowanym typem szlabanów w naszym kraju. Głównymi elementem szlabanu jest motoreduktor składający się z silnika (zasilanego napięciem 230V lub 24V) oraz przekładni ślimakowej (samoblokującej). Występują z różnymi długościami ramienia od 3 nawet do 8 metrów. Szlabany elektromechaniczne nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, ale przy intensywnym użytkowaniu zalecane jest dokonywanie okresowych przeglądów. W naszych warunkach klimatycznych to właśnie szlabany elektromechaniczne spisują się najlepiej.

Podstawowym kryterium wyboru szlabanu jest intensywność pracy do jakiej szlaban będzie przeznaczony. W zależności od ilości cykli dziennie wykonywanych szlabany możemy podzielić na szlabany do pracy normalnej oraz do pracy ciągłej. Szlabany parkingowe do pracy normalnej przeznaczone są do użytkowania na wjazd na tereny firm, osiedli, małych i średnich parkingów (do 400 miejsc parkingowych) lub hal magazynowych. Intensywność użytkowania tych szlabanów zależna jest od długości ramienia i nie powinna przekroczyć 1000 otwarć na dobę.

Szlabany do pracy ciągłej przeznaczone do pracy na największych parkingach i intensywności pracy do 10 000 cykli na dobę. Jednocześnie wraz z najwyższą trwałością szlabany cechuje minimalny czas otwarcia. Trwałość jaką zapewnia firma BFT to 5 milionów otwarć. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych i ich cenę. Szlabany BFT wyposażone są w specjalny system, który przy uszkodzeniu mechanicznym chroni jednostkę sterującą. Dzięki temu przy ewentualnym uderzeniu samochodu wymienić należy tlko ramię, można to zrobić szybko małym kosztem.

Szczegóły strony www.anga-handel.pl: